alt

Yeni Sitemize Bekliyoruz www.iftiralaracevap.com
Son dakika güncel iftiralara güncel cevaplar burada www.iftiralaracevap.com

İFTİRALARA CEVAPLAR

Sabah ve Takvim Gazetesinin "Fethullah Gülen'in dönüşü için,Yapılan malikane"İftirasına Cevap

alt

Sabah ve Takvim Gazetesinin "Fethullah Gülen'in dönüşü için,İncek semtinde Yapılan malikane" İftirasına Cevap


Sabah ve Takvim gazeteleri öyle bir çarpıtma habere imza attı ki...

Sabah ve Takvim Gazeteleri'nin manşet haberlerine Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek'ten yalanlama geldi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah ve Takvim gazeteleri 'Algı operasyonuna' devam ederek çarpıtma haberlerle gündeme gelmeyi sürdürüyor. Her iki gazete de anlaşmış gibi Ankara'da 'Yaklaşık 40 yıldan beri' Akın İpek 'e ait olan ve eskidiği için kullanılamaz hale gelen çiftliğin,gerekli belgeleri alındıktan sonra yeniden inşa edilmesini 'Bu saray kimin' başlığıyla manşetten servis ederek,buraya Fethullah Gülen Hocaefendi'nin oturacağını iddia ediyor. Hayali senaryolarını okuyucularıyla paylaşan gazetelere Akın İpek'ten yalanlama geldi.

İşte o açıklama:

SABAH VE TAKVİM GAZETELERİNE YALANLAMA

Sabah ve Takvim gazetelerinde resimleri yayınlanan çiftlik yaklaşık kırk yıldan beri İpek ailesine aittir. Eskiyen ve zaman içerisinde kullanılamaz hale gelmiş olan binalar gerekli ruhsatlar alınarak başta annemiz olmak üzere tüm İpek ailesi için yeniden inşa edilmiştir.

Sabah gazetesinde yer alan resimde İpek ailesinin villası olarak gösterilen ev İpek ailesi tarafından kullanılmamaktadır.

İpek ailesi olarak medyada ve kamuoyunda göz önünde bulunmama arzu ve gayretimize rağmen bazı medya guruplarınca fütursuzca,özel hayatımıza ilişkin bilgileri ve hayali senaryolara dayanan yalan haberleri gerçekmiş gibi medya gruplarında yayınlamaları,başta aile büyüğümüz Melek İpek olmak üzere tüm ailemizi üzmüştür.

Devlet ve millet elele anlayışı ile,aile ve grup şirketlerimiz sadece 2012-2013 yılı içerisinde;

Yaklaşık 2000 öğrenci için yurt inşa etmiş,Ankara İncek’te 800 öğrencilik,Kahramanmaraş’ta 600 öğrencilik okullar yaparak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamış,yine Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanmak üzere 600 öğrencilik yeni bir okul inşaatına başlamıştır.

Bunun yanı sıra camii inşa etmiş ve 1milyon TL’si Başbakanlığın düzenlediği kampanyaya ait olmak üzere Güneydoğu bölgemizden Arakan’da zulüm gören insanlara kadar birçok yardım kampanyalarına bağışta bulunmuştur.

Kurucusu olduğu Koza İpek Vakfı vasıtasıyla birçok öğrenci ve ihtiyaç sahibine yardımlarda bulunmaktadır. İpek Üniversitesi’nin kurucusudur.

Son zamanlarda belli medya grupları tarafından şahsım,ailem ve grup şirketlerimiz hakkında yalan olduğu bilinerek yapılan haberler birer ibret vesikası olarak arşivlerde yerini almıştır. Yalanlamak ve Tekzip etmekle birlikte hiçbir zaman aynı seviyede karşılık vermeyi düşünmedim,düşünmem.

Bununla birlikte ifade etmek isterim ki,Şahsımı en derinden yaralayan mesele bugüne kadar yaptığı yardım ve sosyal çalışmalarıyla tanınan Annemin yaşayacağı evin,teşhir edilerek böyle çirkin bir kara propagandaya alet edilmesi ve hedef gösterilmesidir.

Yalan söylemeyi,iftira atmayı olağan gören bu anlayışı vicdan sahibi olan tüm kamuoyunun takdirine sunuyorum.

Saygılarımla

Akın İpek

KAYNAK: http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Sabah-ve-Takvim-gazeteleri-oyle-bir-carpitma-habere-imza-atti-ki/1039662/


İşte Sabah Gazetesi 'nin o çarpıtma haberi: http://www.sabah.com.tr/multimedya/galeri/yasam/iste-fethullah-gulenin-abddeki-evi?albumId=52055

PAYLAŞ

 

 

Dailymotion Sayfamız

Facebook Sayfamız

Twitter SayfamızİLETİŞİM

Fikirlerinizi Önemsiyoruz

RSS

İftiralara Cevaplar